Ліполітики – «чарівна паличка» косметологів чи препарати комплексної дії?

Одвічна боротьба з ненависним жиром

Дуже часто можна зустріти інтернет-запити відчайдушних жінок, які тероризують Google, щоб знайти метод/інструмент/вправу/продукт або заклинання, яке миттєво ліквідує жировідкладення в конкретній зоні, чи у всіх відразу і назавжди.

Насправді, усі ці намагання зрозумілі, і немає нічого дивного у тому, що всі представниці прекрасної статі (і не тільки!) хочуть бути стрункими і привабливими в незалежності від біологічного віку та способу життя.

Хтось виграв у генетичну лотерею та насолоджується кремовими тістечками посеред ночі, а інші «гуглять» низькокалорійні продукти та страждають від порушень власної харчової поведінки.

І що зробиш з тим, що історично людський організм запрограмований на те, щоб зайвий раз не віддавати енергію. Тому у кожного із нас є «залізне» виправдання тому, чого ми відкладаємо похід у тренажерний зал на кращі часи.

Є маса матеріалу по темі “як позбутися зайвої ваги” за допомогою інтервального голодування, кето дієти, комплексу фізичних та домашніх вправ. Велика кількість фітнес-блогерів пропонують свої онлайн-марафони схуднення чи тотального детоксу. І ми свято віримо в те, що за цей період часу відбудеться магія і жир нарешті відступить. Але в більшості випадків він повертається на свої місця і надія на спасіння втрачається назавжди.

Лиш маленький відсоток людей розуміє, що омріяна фігура це не одноразова акція тривалістю в 20 днів, а це стиль життя і щоденна праця над собою.

 


 

Локальні жировідкладення  як нова мішень для знищення

Ми згадали про тих людей, які повністю незадоволені своєю вагою та зовнішнім виглядом. Але є ще та категорія більш щасливого населення, яка загалом подобається собі, але ось те друге підборіддя, чи «вушка» на стегнах або «валик» внизу живота псує ідеальну картинку.

І тут з’являються нові запити, щось на зразок:

-         Як прибрати жир внизу живота?

-         Які вправи допоможуть прибрати жир в зоні «галіфе»?

-         Як забрати «друге/третє підборіддя»?

І так далі. Цей список недосконалостей можна продовжувати безкінечно, бо жінки знають що всі деталі мають значення.

Окрім того, варто згадати ще тих чоловіків, які мають досить округлі й солідного розміру животи, які нагадують вагітних жінок. Частіше їх фігура має нормальний вигляд, і тільки круглий живіт стає яскравим акцентом, який привертає увагу, але не найкращим чином. Це вже більш складний випадок, коли зайвий жир накопичується не тільки під шкірою, а й навколо внутрішніх органів. Тоді вже варто говорити не тільки про естетичний дискомфорт, а й про серйозну загрозу для здоров’я.

Також в цю категорію чоловічих жировідкладень можна віднести й «гінекомастію» – збільшення жирової тканини в грудних залозах.

Дуже часто такий неестетичний дует, це справжня катастрофа для чоловіків та їхньої самооцінки.

Як позбутися локального жировідкладення?

Дійсно, що робити в таких випадках, коли ваші фото і відображення в дзеркалі псує тільки друге підборіддя, чи нависаючі «валики» над носо-губною складкою?

Таке питання виникає у тих випадках, коли людина вже здійснила величезний прорив – кардинально схудла, наприклад, і незначні жировідкладення залишились в конкретних місцях та ніяк не зникають. Зазвичай такі тяжко доступні місця утворюються на лиці, внизу живота, над колінами, «вушка» на стегнах, і тоді лиш декілька точок на тілі віддаляють вас від ідеалу.

Ті, хто зіткнулися з даною проблемою знають, наскільки вперто жирові складки осіли на «улюблених» місцях, і не даються так просто за допомогою важких тренувань та збалансованого харчування з дефіцитом калорій. Адже ці проблемні зони «горять» в останню чергу. Мало хто має достатньо розвинуту силу волі для того щоб дістатися цих «запасних» резервів нашого організму.

Саме тому ми вирішили детальніше зупинитися на актуальності даної проблеми, яка вже давно має сучасний та безпечний метод вирішення. В даній статті ми поговоримо про окремий вид препаратів під назвою «ліполітики» і косметологічну процедуру – ін’єкційний ліполіз.

«Ліполітики» та все що ви хотіли знати про них

На сьогоднішній день все більшої популярності набувають процедури які спрямовані на зменшення об’ємів тіла та на косметологічну корекцію його контурів.

Такі маніпуляції займають далеко не останні місця серед усіх пацієнтів клінік естетичної медицини. А все через те, що тотальне ожиріння населення планети стало новою патологією людства у XXI ст. за даними ВООЗ. І немає нічого дивного у тому, що більша частина людей зацікавлена у малоінвазивних методах вирішення проблеми зайвої ваги, а саме в процедурі ін’єкційного ліполізу, про що далі йтиме мова.

 1. Загальне визначення процедури ліполізу та ліполітиків
 2. Різновиди та принципи дії ліполітиків

Ліполітики прямої дії або «хімічна ліпосакція»

«Непрямі» ліполітики та їх ефективність

 1. Зони для введення ін’єкцій з ліполітиками
 2. Показання для введення ліполітичних препаратів
 3. Протипоказання для проведення процедури ін’єкційного ліполізу

 

1. Загальне визначення процедури ліполізу та ліполітиків

«Ліполізом» називають процедуру розщеплення жирів на жирні кислоти (які є їх складовими) під дією ліпази. Ін’єкційний ліполіз – це процедура під час якої вводиться лікарський препарат в жирову тканину з метою редукції підшкірних жирових відкладень.

На думку багатьох експертів в області естетичної медицини, вказана вище процедура, це щось середнє між неінвазивним методом корекції фігури (ліпосакцією) та хірургічним втручанням (абдомінопластикою).

«Ліполітиками» називають особливий тип препаратів які вводяться локально і спрямовані на зменшення об’єму підшкірного жиру. Іншими словами це ін’єкції які можуть змусити вас «схуднути» в будь-якій проблемній точці на вашому тілі.

Майже усі ліполітики виготовляються на основі фосфатидилхоліна (phosphatidylcholine) і дезоксихолату натрію (deoxycholate). Також часто можна зустріти такий склад у комбінації з L-карнітином, буфломедилом, кофеїном та іншими рослинними екстрактами.

В свою чергу, фосфатидилхоліни – це хімічні речовини молекулярний вміст яких нагадує склад тригліцеридів. Тільки перші, замість однієї з жирних кислот містять ефір фосфорної кислоти, і не виконують роль висококалорійного джерела енергії в організмі. Окрім того, фосфатидилхоліни є головними структурними елементами усіх клітинних мембран організму людини, і мають властивість стимулювати процес утилізації жирів.

Основні механізми впливу препаратів з фосфатидилхоліном на клітини організму:

 •  виведення надлишку шкідливого холестерину та токсичних речовин з клітинних мембран;
 •  заміна пошкоджених ліпідів (наприклад окислених);
 •   відновлення мембран клітин внаслідок механічного пошкодження;
 • бере активну участь в трансфері жирів, холестерину і жиророзчинних вітамінів по кровяному руслу;
 • джерело біологічно активних речовин, таких як холін, фосфор та полі ненасичених жирних кислот, які приймають участь у вуглеводному та ліпідному обмінах.

Варто зазначити, що така речовина як фосфатидилхолін не розчиняється у воді і для виготовлення ін’єкційного розчину (для ліполізу) потрібний емульгатор, такий як дезоксихолат натрію. Суміш цих двох сполук збільшує рівень засвоєння активних елементів.

Дезоксихолат натрію або ж дезоксихолієва кислота – це вторинна група жовчних кислот, яка синтезується мікрофлорою товстого кишківника. Його провідна роль це – очищення та покращення складу жовчі, усунення холестеринових жовчних каменів.

Останні дослідження виявили, що дезоксихолат натрію руйнує мембрани адипоцитів (ті жирові клітини, які здатні накопичувати жир), тобто ініціює тотальне хімічне руйнування жирової тканини.

Варто бути обережним у тому випадку, якщо лікар-косметолог самостійно змішує ліполітичні «коктейлі» до складу яких входить дезоксихолат натрію. Тобто він не купує сформовані та перевірені препарати, а готує розчин для ін’єкції безпосередньо перед процедурою введення. Частіше за все такі суміші мають наступний склад: фосфатидилхолін + дезоксихолат натрію + звичайний розчин для ін’єкцій та інші рослинні екстракти.

Як показує клінічний досвід, така самодіяльність має низьку ефективність та супроводжується помітною негативною реакцією організму. Пацієнти відчувають біль під час введення подібних хімічних коктейлів у жирову тканину. Окрім того, після локальних ін’єкцій з’являються гіперемія та значні набряки (у кращому випадку). Бували випадки, що так звані інфільтрати, які утворилися після уколів, зберігались ще протягом декількох тижнів та створювали відчутний дискомфорт пацієнтам.

На даний момент тільки окремі європейські виробники можуть гарантувати високу якість лікарських препаратів для ін’єкційного ліполізу (ліполітиків). Вони мають сучасні, безпечні лабораторні умови та обладнання за всіма стандартами GMP (Good Manufacturing Practice).

Серед лабораторій, які займаються сертифікованим виробництвом мезотерапевтичної продукції, можна виділити саме іспанських виробників, зокрема “SIMILDIET” та “Innoaesthetics”. Продукція даних виробників представлена у каталозі компанії TOTIS pharma - https://totis.ua/catalog/procedures-lipoliz/

Асортимент ліполітиків має широкий спектр дії та призначений як для локальних ін’єкцій обличчя так і для інших проблемних зон на тілі.

I. SIMILDIET laboratorios

1. “Caffeine 2, 5 %” (ліполітична терапія)

Монопрепарат для локальних ін’єкцій, який призначений для введення у жирову клітину обличчя/тіла. Ліполітик, який ефективний у поєднанні з апаратними методами.

Опис дії препарату:

-         стимулює обмін речовин у всіх видах тканин (в т.ч. жировій);

-          впливає на гідроліз тригліцеридів й тим самим полегшує їх виведення із організму (посилює діурез);

-         зменшення об’єму жирової тканини.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/caffeine-basic-2ml/

2. Metabolites Ion (ліполітик)

До складу ліполітика входять: гіалуронова кислота, екстракти зеленого чаю, ламінарії, фукуса; кофеїн та убіхінон.

Препарат призначений для введення в зони обличчя, шиї/декольте, та для локальних ін’єкцій тіла.

Опис дії препарату:

-         стимулює метаболічні процеси в організмі;

-         сприяє спалюванню жирової тканини;

-         покращує мікроциркуляцію, усуває набряки та зволожує шкіру;

-         виводить шлаки з організму.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/metabolitesion/

3. L-Carnitine 20% (ліполітична терапія)

Монопрепарат який призначений для процедур у салонах, ліполізу та мезотерапії обличчя і тіла.

Виконує роль непрямого ліполітика, який активує обмін жирів.

Опис дії препарату:

-        сприяє транспортуванню вільних жирних кислот у мітохондрії, де вони руйнуються та не перетворюються у тригліцериди;

-         зменшує рівень холестерину і тригліцеридів у плазмі крові;

-         пришвидшує відновлення м’язової тканини після фізичних навантажень, та сприяє швидкому збільшенню м’язової маси тіла.

 Посилання на продукт - https://totis.ua/product/lcarnitine20/

4. Metabolites (комплексний гомеопатичний коктейль)

Ліполітик має активний інгредієнт – екстракт Алое вера. Призначений для введення у жирову тканину обличчя та тіла.

Опис дії препарату:

-         активує основний обмін речовин, метаболізм тканин організму;

-         має виражену ліполітичну та антицелюлітну дію;

-         зменшує локальні жирові відкладення у зонах обличчя та тіла;

-         зменшує темні кола під очима та усуває набряки.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/metabolites-2ml/

II. Innoaesthetics

1. Face Nade (ліполітичний коктейль)

Препарат призначений для ін’єкцій обличчя при зниженому тургорі шкіри.  «Face Nade» має активні інгредієнти у складі – лецитин та L-карнитин, екстракт артишоку, буркуна; тирозин і троксерутин.

Опис дії препарату:

-         зменшує зайвий об’єм жирової тканини;

-         сприяє локальному ліполізу адипоцитів у жировій тканині обличчя;

-         покращує лімфодренаж і зміцнює шкіру обличчя;

-         помітно зменшує об’єм другого підборіддя та формує чітку лінію нижньої щелепи, «полегшує» форму носа;

-         надає контурам обличчя більш гармонійний та збалансований зовнішній вигляд за рахунок покращення контурів обличчя.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/face-nade/

2. Cynara Plus + (судинний мезопрепарат)

«Коктейль» складається з наступних активних компонентів – екстракт буркуна та артишоку; рутин, плющ спіральний і щитолисник азіатський.

Даний комплекс призначений для дренажної терапії зон обличчя, шиї та декольте, тіла. Має венотонізуючі властивості з потужним лімфотропним та лімфо дренажним ефектами.  

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/cynara-plus-25ml/

3. Slimming (комплексна ліполітична терапія)

Препарат містить низку активних ліполітичних компонентів, таких як L-карнітин, кофеїн, рутин та органічний кремній. Ліполітик призначений для локальних ін’єкцій обличчя, шиї та зони декольте.

Опис дії препарату:

-         рекомендований для лікування пацієнтів з проблемами локальних жирових відкладень;

-         мобілізує вільні жирні кислоти та допомагає їх виведенню з організму.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/slimming/

4. Drainning PPC (ліполітик прямо дії)

Мезопрепарат розроблений на основі фосфатидилхоліну та дезоксихолату натрія та має статус «золотого стандарту» в терапії локальних жирових відкладень на тілі та обличчі.

Опис та спектр дії препарату – використовується в якості альтернативи ліпосакції малих об’ємів та при корекції естетичних недоліків таких, як:

-         подвійне підборіддя;

-         «bull neck» або бичача шия (масивний набряк м’яких тканин шиї);

-         «вдовиний горб» (гіпертрофія жирової тканини у шийному, грудному відділах хребта);

-         надлишкові жирові відкладення та жирові «пастки» на передній черевній стінці, стегнах та сідницях.

Посилання на продукт - https://totis.ua/product/draining-ppc-25-25ml/

Вищеперераховані препарати мають різні, але однаково ефективні механізми дії на жирову тканину та метаболічні процеси в організмі. Усі позиції мезотерапевтичних препаратів розділяються на ліполітики прямої та непрямої дії.

Або ще скорочено їх називають в ін’єкційній косметології прямими та непрямими ліполітиками. Далі ми детальніше розглянемо їх відмінність та принцип впливу на жирову тканину.

2. Різновиди та принципи дії ліполітиків

Як ми вже зазначили вище, ліполітики розділяються по принципу дії на «прямі» та «непрямі».

«Прямі» ліполітики або хімічна ліпосакція

З першим видом ліполітиків ми вже познайомились, коли описували найпоширеніший склад більшості ліполітичних препаратів. Саме дезоксихолат натрію та фосфатидилхолін лягають в основу прямих ліполітиків та мають ефект «хімічної ліпосакції».

Адже ці два компоненти локально усувають жирові клітини на довготривалий термін. Дезоксихолат натрію руйнує оболонку жирової клітини, а фосфатидилхолін розчиняє її вміст. Далі продукти розпаду виводяться з організму пацієнта природним чином.

Тобто, іншими словами, прямі ліполітики діють агресивно та практично розчиняють жир у тих місцях куди здійснюють ін’єкції препарату.

З основних переваг прямих ліполітиків можна назвати їх вражаючу ефективність та довготривалий ефект після проведення процедури.

Негативний аспект – це те, що є ризики виникнення запалення тканин, фіброзу у місці ін’єкцій, та навіть некрозу в особливо тяжких випадках. Такі випадки трапляються вкрай рідко і частіше пов’язані з неправильним введенням препарату лікарем-косметологом.

Ліполітик прямої дії – “Draining PPC” іспанського виробництва можна замовити за цим посиланням - https://totis.ua/product/draining-ppc-25-25ml/  

«Непрямі» ліполітики та їх особливості

На відміну від ліполітиків прямої дії – непрямі діють більш м’яко та опосередковано (вони не можуть зруйнувати жирову клітину).

Їх дія спрямована на пришвидшення мікроциркуляції у жировій тканині та покращення метаболічних процесів + забезпечення ефекту лімфодренажу. Таким чином, пацієнту вдається локально «схуднути» більш-менш природним методом.

Непрямі ліполітики не руйнують цілісність жирової клітини, але можуть вплинути на її об’єм. В косметологічній практиці, непрямі ліполітики частіше використовують для мезотерапії обличчя. Оскільки розмір жирової тканини не дуже великий, тому результат локальних ін’єкцій з препаратами непрямої дії дуже схожий на процес природного схуднення.

Непрямі ліполітики мають хороший ефект лиш під час курсової терапії та безсилі у тому випадку, якщо людина не дотримується правильного режиму харчування та не займається спортом.

До даної групи ліполітиків можна віднести наступні препарати з каталогу TOTIS pharma:

 1. Face Nade від “Innoaesthetics” - https://totis.ua/product/face-nade/
 2. Caffeine 2, 5% від “SIMILDIET” - https://totis.ua/product/caffeine-basic-2ml/
 3. Metabolites Ion від “SIMILDIET” - https://totis.ua/product/metabolitesion/

Та самий яскравий приклад ліполітичного монопрепарату непрямої дії є L-Carnitine 20% - https://totis.ua/product/lcarnitine20/  

Прямі та непрямі ліполітики мають кращий ефект у поєднанні із заняттями у тренажерному залі та з використанням різноманітних масажних (апаратних, ручних) технік.

Варто ще раз акцентувати увагу на тому, що використання ліполітиків не рекомендується та не є ефективним, якщо у пацієнта є певна стадія загального ожиріння.

Також це стосується тих випадків, коли пацієнт відмовляється споживати меншу кількість калорій на добу, чи дотримуватись дієти; не виконує різного роду фізичних навантажень і бачить процедуру ліполізу як «чарівну паличку», то це хибний шлях.

Та, чи інша група препаратів для ліполізу має позитивний результат лише у тому випадку, якщо людина вже втратила певний об’єм жирової тканини (кардинально схудла), дотримується допустимої добової норми калорій, займається фізичною активністю та хоче позбутися жирових відкладень у важкодоступних місцях.

Тоді можна говорити про те, що у пацієнта є реальні шанси для отримання бажаного результату. Адже ін’єкції ліполітиків це скоріш суміжний та допоміжний спосіб доведення тіла до ідеалу, а не першочерговий спосіб вирішення проблеми.

3. Зони для введення ін’єкцій з ліполітиками

На сьогоднішній день препарати ліполізу дають можливість скорегувати майже будь-яку «локацію» на тілі пацієнта, серед яких:

 •  Обличчя – це найпопулярніша зона для введення ліполітиків. Пацієнти прагнуть позбутися другого підборіддя, покращити контур обличчя, зменшити носогубні борозни. Окрім того введення ліполітиків покращує тургор шкіри, зволожує її та має ефект омолодження.
 •  Живіт. Ліполітики допомагають скорегувати силует вашої фігури, прибрати ненависні «боки» та звузити талію.
 • Ноги (кінцівки) – це ще один парний орган, який краще корегувати комплексно за допомогою ін’єкцій ліполітиків. Препарати можна вводити для зменшення жирової тканини у зоні «галіфе» та з внутрішньої частини стегон; прибрати нависаючі складки над колінним суглобом та загалом позбутися целюліту у проблемних зонах.
 • Руки. Ін’єкції ліполітиків застосовують для корекції шийно-плечового поясу, плечей/передпліччя та навіть для зменшення жирової тканини на тильному боці долоні.
 • Сідниці можна скорегувати, зробити пружнішими та надати привабливу форму за допомогою процедури ліполізу. Ліполітики впораються не тільки з целюлітом, а й зроблять шкіру щільною та підтягнутою.
 •  Шия та зона декольте рідко, але стають об’єктом для ін’єкцій ліполітиків задля зменшення жирової тканини у певних областях.
 • Спина чи поперечний відділ також попадають у список зон, де ліполітики здатні скорегувати небажаний об’єм жирової тканини. Пацієнти приходять щоб позбутися відкладень на боках, з попереку та нависаючі складки в області лопаток.    

4. Показання для введення ліполітичних препаратів

Будь-яка людина може прийти до лікаря-косметолога з бажанням позбутися локальних жирових відкладень у тих зонах що ми перерахували в попередньому пункті плану.

Але в більшості випадків спеціалісти керуються наступними показаннями для проведення процедури ін’єкційного ліполізу:

 1. Коригування недостатніх результатів ліпосакції, коли пацієнту потрібно вирівняти рельєф шкіри після операції.
 2. Лікування та усунення ліпом (розміром не більш ніж 5 см).
 3. Зменшення об’єму жирової тканини на підборідді, над колінами та в інших жирових «пастках» на тілі.

5. Протипоказання для проведення процедури ін’єкційного ліполізу

Кваліфікований спеціаліст також повинен пам’ятати про низку протипоказань перед тим як колоти ліполітичні препарати пацієнту, до них відносять:

 • Молодий вік пацієнта – процедура ліполізу не проводиться особам, які не досягли 18-річного віку.
 • Алергічні реакції пацієнта на складові препаратів, зокрема соєві продукти.
 • Вагітним жінкам та тим, хто годує груддю.
 • Аутоімунні захворювання пацієнта (ревматоїдний артрит, колагеноз, ендокринопатія, онкологічні захворювання та дисфункція печінки, нирок), хронічні інфекційні захворювання.
 • Цукровий діабет, мікроангіопатія, порушення периферичного кровообігу, артеріальна гіпертонія та інші серцево-судинні захворювання; антифосфоліпідний синдром; псоріаз/екзема та інші інфекційні та запальні захворювання шкіри; множинні невуси в зоні введення препарату; схильність до формування колоїдних та гіпертрофічних рубців; психосоматичні порушення в стадії декомпенсації.

Ін’єкції ліполізу не рекомендується проводити на фоні терапії антикоагулянтами, антиагрегантами, препаратами групи преднізолону, нестероїдними протизапальними препаратами.

 

Также интересно

Понравилось? Поделись: