Плазмотерапія у косметології та PRP Arthrex

Ми неодноразово чули фразу, що внутрішні якості людини важливіші, ніж зовнішність. Ми, напевно, і не здогадувалися, що це висловлювання буде актуальним і в косметології.

Сьогодні ми хочемо зробити акцент на процедурі та методиці, яка зцілює зсередини і довести, що наш організм має все необхідне для самовідновлення. Головне знати, як використовувати цінні ресурси безпечно, і з максимальною користю.

 

Що таке плазмотерапія або PRP-терапія

 

 

PRP-терапія, плазмотерапія, рідше плазмоліфтинг позиціонуються, як методи біологічної терапії, які дозволяють досягати лікувального ефекту за допомогою власних, природних ресурсів організму людини.

 

 

Що таке плазмотерапія?

 

 

Процедура “плазмотерапії” ― це ефективна і безпечна методика регенеративної медицини, заснована на принципах аутогемостимуляціі. Але на відміну від аутогемотерапії, лікар-косметолог, під час процедури плазмотерапії, використовує плазму з тромбоцитами, а не венозну кров пацієнта.

 

PRP (Platelet Rich Plasma) ― перекладається з англійської як “плазма збагачена тромбоцитами”. Далі ми будемо розповідати про те, яку роль відіграють саме ці формені елементи крові в загоєнні ран, і процесі інтенсивної регенерації шкіри.

 

Класифікація PRP (в залежності від факторів, що впливають на склад):

 

 

 • Leukocyte-Poor Platelet-Rich Plasma (LP-PRP) - плазма з низьким вмістом / без лейкоцитів, і з низькою щільністю фібринової сітки після активації.
 • Leukocyte-Platelet-Rich Plasma (LR-PRP або L-PRP) - плазма з високим вмістом лейкоцитів, і з низькою щільністю фібринової сітки після активації.
 • Platelet-rich fibrin matrix (PRFM або PRF) - фібриновий матрикс збагачений тромбоцитами плазми.
 • Leukocyte-Pure Platelet-Rich Fibrin (LP-PRF) - фібриновий матрикс з низьким вмістом / без лейкоцитів, і з високою щільністю фібринової сітки.
 • Leukocyte- and Platelet-Rich Fibrin (LR-PRF) - фібриновий матрикс з високим вмістом лейкоцитів, і з високою щільністю фібринової сітки.

 

 

 

Плазмотерапія ― показання та протипоказання для проведення процедури

Бажання розгладити зморшки (скорегувати вікові зміни шкіри), або поліпшити колір шкіри обличчя ― це не єдині проблеми, які можна ефективно вирішити за допомогою ін’єкцій PRP. Спектр вирішення проблем набагато ширший:

 

 • лікування вугрової хвороби (акне) і плям від постакне;
 • пігментні плями;
 • зниження тонусу, тьмяний і нерівномірний колір шкіри;
 • рубці, шрами і сліди від опіків.

 

 

Перед початком процедури плазмотерапії, лікарі беруть кров з вени (1 пробірка містить в середньому 8-9 мл крові клієнта) для подальшого центрифугування. Плазмотерапія не викликає яскравих больових відчуттів (проводиться переважно без анестетиків), і весь сеанс триває протягом +/- 1 години.

 

 

Курс PRP-терапії. Для того, аби отримати відчутний результат, клієнту знадобиться близько 5-10 процедур з інтервалом в 1 тиждень або 10 днів.

 

Плазмотерапія здатна скорегувати конкретну, естетичну проблему, дефект або захворювання не тільки на шкірі обличчя. 

Область декольте, шия, інтимні зони і волосяна частина голови також ефективно відновлюються, після ін'єкцій власної плазми збагаченої тромбоцитами.

Наприклад, плазмотерапія інтимних зон проводиться з метою нормалізації стану слизової оболонки органів малого тазу, який з’являється у результаті вікових змін.

Даний спосіб омолодження, або рішення іншої проблеми, може задовольнити потреби усіх, хто не впевнений у якості хімічних препаратів, або має ряд алергічних реакцій. Оскільки використовується тільки один компонент ― власна кров людини, яка абсолютно біосумісна і не має побічних реакцій.

Інший момент, який обов'язково потрібно враховувати перед проведенням процедури ― це протипоказання до плазмотерапії:

 1. Захворювання крові (порушення процесу згортання крові, гемофілія).
 2. Загострення хронічних захворювань.
 3. Психічні та онкологічні захворювання.
 4. Гнійничкові висипання на шкірі.
 5. Цукровий діабет.
 6. Період менструації, грудне вигодовування і вагітність.
 7. Надто юний / похилий вік клієнта.
 8. Дисфункція нирок і захворювання печінки.
 9. ВІЛ і будь-які види вірусного гепатиту.
 10.  Патологічні дерматологічні, і будь-які інфекційні захворювання.

Крім того, що потрібно виключити наявність вищеперерахованих  захворювань і ретельно проаналізувати анамнез пацієнта, лікар повинен оцінити результати загального і біохімічного аналізу крові.

 

Плазма крові та її склад

 

Що таке плазма крові?

Плазма крові це джерело ряду біологічно активних компонентів, з різними фізіологічними властивостями, серед яких:

 

 • Білки плазми (альбуміни, фібронектин, альфа-2-макроглобулін, фетуін, трансферин);
 •  Пептидні фактори росту (інсулін, інсуліноподібний фактор росту I і II (IGF));
 • Тромбоцитарний фактор росту (PDGF);
 • Епідермальний фактор росту (EGF);
 • Глутатіон;
 • Поліпептидні гормони (кортизол, гідрокортизон);
 • Естрогени, андрогени, тиреоїдні гормони (Т3, Т4);
 • Ліпіди (лінолева кислота, холестерин, лізофосфатидна кислота, простагландини);
 • Метаболіти (амінокислоти, альфа-кетокислота (піровиноградна кислота), поліаміни);
 • Мінеральні речовини (Fe, Zn, Mn, Cu, SeO₃, Co, VO₃, Mo).

 

 

Важливі функції плазми крові забезпечуються:

 

 • факторами, які стимулюють ріст клітин;
 • факторами прикріплення і "розплющення" (матрикс);
 • транспортними білками, які доставляють деякі гормони, мінеральні речовини і ліпіди.

 

Більшість факторів росту присутні у плазмі крові в дуже малій концентрації. Деякі впливають тільки на клітини конкретного типу диференціювання. Інші характеризуються широким спектром дії. Епідермальний фактор росту, наприклад, стимулює проліферацію фібробластів, епідермальних і гліальних клітин.

 

 

Плазма крові містить білки, які зв'язують молекули з низькою молекулярною масою. Альбумін поєднує вітаміни, ліпіди (жирні кислоти, холестерин), стероїдні гормони і т.д. Трансферин необхідний для більшості клітин, які мають специфічні трансферинові рецептори на поверхні.

 

Крім того, плазма є джерелом різних ліпідів, необхідних для виживання і росту культивованих клітин. 

Таким чином, ми маємо власний безцінний ресурс ― плазму, яка містить велику кількість корисних речовин і, що найголовніше, вона адекватно сприймається людським організмом, без відторгнення та інших побічних реакцій. І як наслідок, плазмотерапія ― це одна з найбезпечніших процедур у сучасній медицині, яка покликана зберігати і пролонгувати молодість шкіри обличчя, рук і не тільки.

 

Ще більшого ефекту можна досягти за допомогою власної плазми крові, збагаченої тромбоцитами.

 

Функції тромбоцитів 

 

Тромбоцити ― це формені елементи крові, основна функція яких, полягає у захисті організму від значної крововтрати. Вони, разом з білком фібрином, осідають на уражених ділянках і формують тромб.

 

Після того, як рух крові заблокований, тромбоцити починають виробляти різноманітні біологічно активні речовини, які сприяють відновленню пошкодженої ділянки тіла. Серед цих допоміжних речовин є особливі регулятори активності ― фібробласти, що синтезують колаген та еластин. Від цих білків залежить міцність зв'язок, еластичність шкіри і стан суглобових хрящів людини.

 

 

Всього у тромбоцитах представлені приблизно 1500 оригінальних білків, які надають цим клітинам унікальні можливості, для позитивного впливу на різні фізіологічні, та репаративні процеси у тканинах.

 

 

Фактори росту тромбоцитів

 

Технологія плазмотерапіі PRP Arthrex базується на здатності тромбоцитів виробляти фактори росту, що мають різні регенеративні і стимулюючі властивості. Плазма, яка утворюється під час PRP-терапії включає в себе концентровану кількість тромбоцитів, які збагачені факторами росту.

Безпосередньо фактори росту ―  це базові елементи регенеративних і загоювальних процесів. У більшості випадків, цю роль виконують пептиди та стероїдні гормони, які впливають на проліферацію, диференціювання та міграцію клітин. Вони, в свою чергу, локально залучають стовбурові клітини.

Тромбоцити містять в собі фактори росту α - гранул, до функцiй яких входить:

Фактор росту (ФР)

Функції ФР

PD-EGF (епідермальний ФР)

Сприяють перекриттю пошкоджень на поверхні шкіри; активують проліферацію епідермальних + епітеліальних клітин; стимуляція ангіогенезу

TGF-b1 и b2 (трансформуючий ростовий фактор)

Посилює синтез білків міжклітинного матриксу; апоптоз; регулює метаболізм кісткової тканини

IGF-I, II (інсуліноподібні ФР)

Стимулюють загоєння м'язової тканини; проліферацію клітин хрящової і кісткової тканин; активує ангіогенез

VEGF, ECGF (васкулоендотеліальний ФР)

Стимулює ріст нових кровоносних судин

PDGF A+B (тромбоцитарний ФР)

Посилює утворення грануляційної тканини; стимулює ангіогенез; активує фібробласти та міоцити гладкої м'язової тканини; формує матрикс колагену

bFGF (основний ФР фібробластів)

Покращує процес загоєння м'язової тканини; експресія кісткової тканини; стимуляція ангіогенезу та проліферація фібробластів

 

PRP ―  як отримати?

 

Збагачену тромбоцитами плазму отримують з власної крові пацієнта. У всіх елементів крові різна маса. Тому під час центрифугування ми спостерігаємо чіткі розмежування шарів клітин, які осідають у пробірках / шприцах. Відповідно, внизу осідають еритроцити і лейкоцити, а тромбоцити з плазмою будуть зосереджені зверху.

 

Після того, як верхній шар відокремлюється від загальної маси, то ми отримуємо збагачену тромбоцитами плазму. Якщо у початковому варіанті (перед центрифугуванням) кількість тромбоцитів становить 180-320 × 109 / л, то після збагачення ми отримуємо обсяг клітин у 2-5 разів більше.

 

 

Дана методика не має специфічних ускладнень, крім загальних ―  короткочасних больових відчуттів в області ін'єкції (20%) і набряк (5%).

 

Плазмотерапія є популярним методом лікування різних дерматологічних захворювань. Більшість високоточних досліджень присвячених PRP демонструють успішні результати, які помітні вже після першого сеансу.

Переваги процедури "плазмотерапія обличчя":

 • Процеси регенерації тканин прискорюються вже після перших 2-3 процедур.
 • Результати, як правило, відчутні і помітні вже після першого сеансу.
 • Повністю відсутні ускладнення під час / після процедури.
 • Максимальна біологічна сумісність без ризику відторгнення.
 • Відсутній ризик зараження інфекцією, оскільки імунні клітини власної плазми перешкоджають цьому процесу.

 

PRP Arthrex: Механізм дії системи

 

Плазма крові, отримана за допомогою системи Arthrex ACP з подвійним шприцом, містить концентрацію тромбоцитів у 2-4 рази більше від початкових показників. Загальновідомий факт, що під час активації тромбоцитів вивільняються цінні білки і фактори росту. Останні, активно беруть участь у регенерації різних типів тканин організму згідно синергетичному принципу.

 

Шприц подвійний Arthrex ACP (аутологічна кондиціонована плазма) має апірогенні властивості, тобто при введенні не провокує виникнення побічних реакцій (підвищення температури тіла). Це свідчить про відсутність бактерій (життєздатних і мертвих), їх продуктів розпаду і життєдіяльності, виключає їх будь-який вплив на організм.

Подвійний шприц Arthrex ACP: Переваги використання

 • Швидкість і простота (PRP можна отримати і застосувати протягом декількох хвилин).
 • Менш болючі ін'єкції.

Оскільки PRP не містить антикоагулянтів, які можуть стати причиною виникнення больових відчуттів (99% всіх пробірок для процедури плазмотерапії містять вказані хімічні речовини). Це оптимальний та єдиний варіант для тих людей, у яких низький больовий поріг.

 • Безпечність.

 

Подвійний шприц Arthrex ACP сертифіковано, як виріб медичного призначення 2b класу, і може використовуватися у процедурному кабінеті, або операційній.

 • Німецька гарантія якості. Сертифікат якості відповідає DIN ISO 13485.
 • Оптимальний обсяг PRP після центрифугування ―  5-6 мл (що на 20% більше, ніж у пробірках).

Такої кількості аутологічної плазми достатньо для того, щоб обробити наступні частини тіла: зона декольте, шиї та обличчя.

Arthrex ―  це індивідуальна клітинна терапія:

 • Регенеративний процес починається після вивільнення факторів росту (ендогенної активації тромбоцитів).
 • Стимуляція проліферації дермальних фібробластів.
 • Збільшення експресії матриксних металопротеїназ - 1, - 3; вилучення фотопошкоджених структур екстрацелюлярного матриксу.
 • Індукція синтезу колагену.
 • Значне поліпшення еластичності шкіри.
 • Стимуляція синтезу гіалуронової кислоти.

 

PRP-терапія та підготовка до процедури плазмоліфтингу

 

Щоб процедура плазмоліфтингу пройшла максимально ефективно, потрібно належним чином підготувати організм. Куріння, зловживання алкогольними напоями, недостатньо збалансоване харчування ― усі ці чинники зумовлюють гіршу якість плазми після центрифугування.

Тому пацієнтам за 2 тижні до процедури потрібно:

 • Припинити вживати препарати, що впливають на коагуляцію (згортання) крові.
 • Утриматись від вживання алкогольних напоїв.
 • Не палити максимум за 1 день до процедури (краще відмовитися від цигарок за 2 тижні до того, як пройти курс).
 • Включити в раціон харчування продукти з високим вмістом вітамінів В і С: житній хліб, цільнозернові продукти; квашену капусту, чорну смородину, шипшину, або ж приймати полівітамінні комплекси;
 • Віддавайте перевагу спокійному ритму життя, уникайте стресів.

 

Arthrex у поєднанні з іншими процедурами

 

 • Пластична хірургія & плазмоліфтинг PRP Arthrex

Застосування технології Arthrex у поєднанні з хірургічними методами (кругова підтяжка обличчя, блефаропластика) допомагає: прискорити загоєння післяопераційних рубців, зменшити їх вираженість, скоротити період реабілітації.

 • Нитковий ліфтинг & PRP Arthrex

Плазмотерапія, за 2 тижні перед проведенням ниткового ліфтингу, дозволяє скоротити період відновлення, допоможе ефективніше впоратися з післяопераційними набряками, і надає виражений ефект ліфтингу.

 • ГК & PRP Arthrex

Через властивість плазмотерапії стимулювати вироблення власного колагену шкіри, PRP Arthrex сприяє пролонгації дії філерів після проведення контурної пластики.

 • Апаратні методики (лазерне шліфування) & плазмотерапія

Ін’єкції плазми збагаченої тромбоцитами, призначаються для мінімізації післяопераційного періоду, набряків і прискорення процесу загоєння та реабілітації шкіри.

 

Плазмотерапія: відгуки та сфери застосування в естетичній медицині

 

PRP-терапія має успішні результати, і часто застосовується для вирішення наступних проблем:

 

1. Плазмотерапія обличчя та омолодження шкіри

 

Збагачену тромбоцитами плазму можна використовувати для поліпшення стану шкіри, рельєфу, еластичності і для розгладження мімічних зморшок. Процес регенерації починається з вивільнення факторів росту, після ендогенної активації тромбоцитів.

PRP-терапія, а саме ін'єкції аутологічної плазми, стимулюють розпад пошкоджених сонцем елементів позаклітинного матриксу, індукує синтез колагену. Неодноразово підкреслювалися значні поліпшення еластичності шкіри після процедур плазмотерапії обличчя.

Також були відзначені великий розмір і кількість колагенових пучків. Після введення RPR відбувається стимуляція синтезу гіалуронової кислоти, що стає основною причиною збільшення дермального шару і поліпшення тургору шкіри.

 

2. Плазмотерапія обличчя і розгладження зморшок

PRP абсолютно безпечна процедура, і добре сприймається шкірою обличчя, що сприяє значному зменшенню зморшок без розвитку фіброзу. Процедура надзвичайно ефективна, коли пацієнт хоче розгладити дрібні зморшки, або усунути пігментні плями.

Дослідження також описують успішне використання PRP з трансплантатами жиру. Інакше кажучи, PRP підтримує васкуляризацію і, відповідно, збереження жирового трансплантата.

 

 3. Плазмотерапія після лазерної абляції

 

Фракційний абляційний лазер часто використовується для омолодження шкіри в естетичній медицині. Ефективність і відновлення після процедури,  залежать від інтенсивності лазерного лікування. Плазмотерапія, після даної процедури, сприяє більш якісному регенеративному процесу.

 

Дослідження, присвячені використанню методу PRP, після проведення лазерної терапії показали наступні результати:

 • Стимуляція проліферативного ефекту.
 • Зменшення трансепідермальної втрати вологи (TEWL).
 • Прискорення загального процесу загоєння.

Крім того, пацієнти підтвердили, що лазерна процедура у поєднанні з плазмотерапією характеризується кращим косметичним ефектом, ніж без неї.

 

Плазмотерапія волосся: Андрогенна алопеція і PRP-терапія волосяної частини голови

Плазмотерапія має статус визнаного і дієвого методу, який зупиняє випадіння волосся (андрогенна та осередкова алопеція). Збагачену тромбоцитами плазму можна вводити у волосяну частину голови, вона буде стимулювати проліферацію і диференціювання стовбурових клітин у волосяних фолікулах.

 

Плазмотерапія шкіри голови також може використовуватися для поліпшення клінічного результату трансплантації волосся. У такому разі, власну, збагачену плазму слід використовувати як під час, так і після проведення процедури.

Фактори росту ендотелію судин (VEGF) провокують ангіогенез, і стимулюють кровопостачання волосяних фолікулів шкіри голови. Результати пацієнтів, які пройшли курс лікування з введенням власної PRP, можна прирівняти до дії Міноксидилу, який є медичним, ефективним та перевіреним препаратом, що лікує трихологічні захворювання.

 

Досвідчені фахівці рекомендують початковий курс лікування, який складається з 2 процедур, з інтервалом у 14-20 днів на місяць. Вже за 1,5-2 місяці пацієнт може помітити суттєві зміни у вигляді появи нового, здорового волосся на осередках облисіння. Крім того, волосся стає блискучим і міцним.

 

Плазмотерапія актинічного еластозу нижньої повіки

Результати після проведення процедури плазмоліфтингу.

Спостерігалися значні поліпшення естетичного стану шкіри навколо очей, і високий індекс задоволеності пацієнтів (CSI) від процедури. Дослідження показали значне покращення рівня щільності шкіри (завдяки підвищеному синтезу колагену). Те ж саме можна сказати про збільшення синтезу еластина, який відобразився на поліпшенні пружності шкіри.

На серії фото зображений стан шкіри повік ДО процедури (А), проміжний  (В) та кінцевий результат (С).

У пацієнта були відсутні будь-які побічні ефекти та ускладнення, крім звичних для даної процедури набряків після ін'єкцій. Типові відчуття печіння при введенні PRP теж не простежувалися.

 

PRP-терапія суглобів: лікування патологій опорно-рухового апарату

Сьогодні можна знайти понад 9 000 статей на тему застосування Platelet Rich Plasma в ортопедії, спортивній медицині, отоларингології, стоматології, нейрохірургії, офтальмології, урології, косметології, серцево-судинній та щелепно-лицевій хірургії.

 

Плазмотерапія має підвищений попит, і довела свою ефективність не тільки в області естетичної медицини. Велика кількість лікарів-нейрохірургів та їх пацієнтів, переконалися у дієвості аутологічної плазми на шляху до руху без болю.

Плазмотерапія суглобів

Під дією PRP "in vitro", відбувається формування хрящової тканини з великим вмістом міжклітинного матриксу, і кращими механічними властивостями по відношенню до компресійних навантажень.

 

Крім позитивного впливу на метаболізм гіалінового хряща, PRP стимулює регенерацію синовіальної оболонки волокнистого хряща менісків. Важливою є активізація синтезу гіалуронової кислоти яка, разом з лубрикативним ефектом власної плазми людини, відповідає за в'язко-еластичні властивості синовіальної рідини.

 

 

Очікувані результати PRP-терапії для суглобів (у випадку пацієнтів з остеоартрозом):

 

 • Усунення синовіту
 • Зменшення больового синдрому
 • Поліпшення рухливості кінцівок
 • Загоєння окремих хрящових ушкоджень
 • Поліпшення обмінних процесів у тканинах суглобів
 • Нормалізація синовіального середовища

Певні дослідження вказують на те, що окремі фракції лейкоцитів (лімфоцити, моноцити) позитивно впливають на активність факторів росту. Оскільки вони пов'язані з багатьма біоактивними молекулами і містять у собі прогеніторні клітини (CD34 +).

 

У такому випадку, присутність лейкоцитів у плазмі, не є негативною властивістю.

 

 

Механізм дії плазмотерапії у лікуванні суглобів

 

Нативні стовбурові клітини, отримані з фракції власної жирової тканини, вводять в суглобову сумку пацієнта. Головною властивістю даних клітин є їх здатність модифікуватися у навколишні тканини.

При введенні PRP у структуру суглобового хряща, повністю відновлюється його поверхня, відбувається стимуляції кровообігу та загальний процес відновлення пошкоджень. 

 

Плазмотерапія колінного суглоба при розриві меніска

 

Десять пацієнтів з дегенеративними пошкодженнями меніска, за класифікацією "Stoller", без остеоартриту колінного суглоба, були залучені до проведення дослідження.

В експерименті брали участь 7 чоловіків і 3 жінок (вік учасників від 18 до 59 років). Стан пацієнтів перспективно оцінювали на початку дослідження, а також через 3 і 6 місяців після введення PRP в область меніска.

Контрольний результат МРТ після введення PRP показав, що 6 пацієнтів, які регулярно займаються спортом, змогли відновити свої тренування. 

Таким чином можна зробити висновок, що введення плазми збагаченої тромбоцитами, під ультразвуковим контролем, безпосередньо в місце ураження меніска абсолютно реальне, безпечне та ефективне вирішення проблеми.

 

Приклади авторів досліджень/робіт присвячених даній тематиці:

 

1. J. Magalon, F. Sabatier, Inserm CIC BT 1409, Cell Therapy Department, Conception Hospital, AP-HM, 13000, Marseille, France; INSERM, INRA, C2VN, Aix Marseille Université, 13000 Marseille, France.

2. D. Guenoun, Department of Radiology, Sainte-Marguerite Hospital, Institute of Movement and Locomotion, AP-HM, 13009 Marseille, France; CNRS, ISM, Inst Movement Sci, Aix Marseille Université, 13009 Marseille, France.

3. Jacquet, M. Olivier, CNRS, ISM UMR 7287, Department of Orthopedics and Traumatology, Institute of Movement and Locomotion, Aix Marseille Université, 13288 Marseille, France.

4. P. Champsaur, Department of Radiology, Sainte-Marguerite Hospital, Institute of Movement and Locomotion, AP-HM, 13009 Marseille, France; CNRS, ISM, Inst Movement Sci, Aix Marseille Université, 13009 Marseille, France.

5. Xinyuan Qin, Department of Orthopaedic Surgery, Beijing Shijitan Hospital, Capital Medical University, Beijing, 100038, P.R. China.

 

Далі інформація стосуватиметься компанії, яка займається виробництвом високоякісного медичного обладнання. Вона є автором подвійного шприца Arthrex ACP, що займає позицію безумовного лідера ринку, серед засобів для проведення процедури плазмотерапії.  

 

 

Arthrex  ―  міжнародна компанія-лідер з виробництва медичного обладнання

 

Компанія Arthrex, відома не тільки завдяки розробці якісного медичного обладнання. Це понад 4 000 співробітників з усього світу, які прагнуть зробити життя людей, з будь-якої точки нашої планети, кращим та якіснішим у всіх відношеннях.

 

 

Коротко про Arthrex у цифрах:

 

 • 40 років незмінний гарант якості медичної продукції у всьому світі (компанія заснована в 1981 році, Мюнхен);
 • 1 000 протоколів, інноваційних продуктів в області медицини та охорони здоров'я щорічно;
 • 400 патентів;
 • 10 000 екземплярів і розробок медичного обладнання;
 • 600 ― це кількість країн, фахівці яких довіряють компанії, і переймають досвід у кращих хірургів з усього світу, на базі навчальної платформи ArthroLab.

 

Більш детальну інформацію про компанію Arthrex, та її діяльність, ви можете знайти перейшовши за посиланням.

 

Также интересно

Понравилось? Поделись: